
Welke rol speelt literatuur in het maakproces van een voorstelling? Hoe transformeer je tekst naar het podium — en hoe komt kunst terug in de literatuur? Moderator Dymphie Braun gaat in gesprek met regisseur Miranda Lakerveld, schrijver Safae el Khannoussi en curator Rowan Stol over de boeken die hen raken, inspireren en beïnvloeden.
Miranda Lakerveld vertelt over haar voorstelling Ring of Our Time (23, 24, 25 juni) en hoe het boek Children of the Days: A Calendar of Human History van Eduardo Galeano haar inspireerde. Ze leest twee fragmenten voor die haar raakte — verhalen uit Irak en Mexico. Schrijfster Safae el Khannoussi schuift aan met haar debuutroman Oroppa, een mozaïek van stemmen en ervaringen die Europa een ander gezicht geven. Hoe is voor haar de overstap van wetenschappelijk onderzoek naar literaire fictie geweest en waarom koos ze voor de romanvorm? El Khannoussi leest ook een passage voor uit haar roman. Daarnaast komt The Second Body van Daisy Hildyard aan bod — een boek dat raakt aan ecologie, identiteit en lichaam. Curator en schrijver Rowan Stol (sinds 2023 onderdeel van de HF Young Circle van het Holland Festival) neemt ons mee in haar leeservaring. Wat kunnen verhalen teweegbrengen in kunst en hoe we naar de wereld kijken, ons perspectief?
Tot slot is er een muzikaal optreden van sopraan Madeline Saputra en marimbaspeler Wendy Palomeque, beiden te zien zijn in de voorstelling Ring of Our Time.
data
zo 18 mei 15:00
prijzen
- standaard € 5
- voor OBA-leden € 2,50
informatie
-
Nederlands
-
1 uur 20 minuten